Czy można przekłuć ucho w domu?

Czy można przekłuć ucho w domu?

Jeśli chcesz przekłuć ucho w domu, będziesz musiał przestrzegać kilku prostych wskazówek, aby upewnić się, że twoje przekłucie nie będzie wyglądać nieprofesjonalnie. Będziesz musiał użyć sterylnych narzędzi, czyste kolczyki i roztwór antyseptyczny, które można kupić w sklepach kosmetycznych. Ważne jest, aby oczyścić obszar wokół piercing raz dziennie z wacikiem. Należy również obracać kolczyk, aby go otworzyć i nie zamykać zbyt mocno.

Utrzymywanie biżuterii na miejscu

Po przekłuciu uszu, najlepiej jest podjąć dodatkową ostrożność, aby utrzymać biżuterię na miejscu. Pierwszą zasadą dbania o biżuterię jest zawsze mycie rąk przed dotknięciem uszu. To może zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i zarazków. Ponadto, pamiętaj, aby używać antyseptycznego środka czyszczącego na przekłutym obszarze. Należy również czyścić uszy co najmniej raz w tygodniu. Jeśli nie chcesz nosić kolczyka przez kilka pierwszych dni, postaraj się, aby nie znajdował się on w miejscu przekłucia.

Po przekłuciu ucha w domu, utrzymuj biżuterię na miejscu, czyszcząc to miejsce dwa razy dziennie wodą z mydłem. Pamiętaj, aby oczyścić obie strony płatka ucha. Jeśli to możliwe, użyj maści antybakteryjnej zamiast alkoholu, aby zapobiec infekcji. Należy również unikać wywierania zbyt dużego nacisku na płatek ucha.

Ważne jest również, aby unikać perfumowanych lub pachnących mydeł. Gojenie się kolczyka trwa kilka tygodni. Jeśli chcesz uniknąć przedłużającej się rekonwalescencji, staraj się zakładać biżuterię co kilka dni. Należy również unikać dotykania piercingu palcami, ponieważ może to zanieczyścić to miejsce i spowodować infekcje.

Po przekłuciu ucha w domu, możesz doświadczyć pewnych ograniczeń dotyczących noszenia kolczyków. Najlepiej będzie, jeśli nie będziesz nosić kolczyków przez sześć tygodni. Pozwoli to na prawidłowe zagojenie się ucha. W tym czasie możesz ukryć swoje nowe kolczyki lub całkowicie je usunąć.

Po przekłuciu uszu w domu, ważne jest, aby praktykować dobrą higienę. Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk po dotknięciu nowej biżuterii. Należy również unikać dotykania ucha biżuterią. Jeśli ucho ulegnie infekcji, ważne jest, aby natychmiast usunąć biżuterię.

Czyszczenie kolczyka

Czyszcząc swój kolczyk w domu, należy zawsze nosić gumowe rękawiczki. Możesz również użyć alkoholu do wcierania lub wody utlenionej. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na haczyk i tył kolczyka. Dobrze wypłucz i osusz kolczyki czystą szmatką.

Ważne jest również, aby przed dotknięciem piercingu umyć ręce. Pomoże to zapobiec przeniesieniu bakterii i doprowadzeniu do infekcji. Dodatkowo, Twoje włosy przenoszą wszystko, z czym mają kontakt w ciągu dnia. Obejmuje to szampon, odżywkę i produkt, którego użyłeś rano, jak również brud i bakterie.

Najlepiej stosować roztwór do namaczania zawierający sól morską i wodę destylowaną. Unikaj używania soli kuchennej, ponieważ zawiera ona dodatkowe substancje chemiczne i może powodować podrażnienia. Najlepiej używać soli, która zawiera chlorek sodu i środek przeciwzbrylający. Unikaj także używania ostrych mydeł antybakteryjnych, ponieważ mogą one spowodować zakażenie piercingu bakteriami.

Ważne jest, aby utrzymać piercing w czystości, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Można to zrobić za pomocą wacika lub kulki. Aby to zrobić, zanurz wacik w roztworze czyszczącym i przetrzyj tylną część ucha. Powtórz tę procedurę dla obu stron ucha. Możesz również obrócić słupki kolczyka o pół obrotu w każdym kierunku, aby zapewnić właściwe usunięcie zanieczyszczeń.

Do czyszczenia kolczyka w domu możesz również użyć alkoholu lub płynu do piercingu. Możesz również użyć maści z antybiotykiem bez recepty. Na koniec, jeśli masz jakiekolwiek problemy, powinieneś skontaktować się z lekarzem. Jeśli podejrzewasz, że masz infekcję, nie powinieneś usuwać sztyftów kolczyków, dopóki nie minie co najmniej 6 tygodni.

Ryzyko infekcji

Ryzyku infekcji związanej z przekłuwaniem uszu w domu można zapobiec stosując proste środki ostrożności. Na początek, ważne jest, aby uniknąć stosowania nadtlenku wodoru lub alkoholu na miejscu przekłucia. Zamiast tego należy użyć sterylnego roztworu soli fizjologicznej do oczyszczenia tego obszaru. Można również użyć czystej ściereczki do czyszczenia miejsca przekłucia. Nie używaj jednak gorącej lub parzącej wody, ponieważ może ona podrażnić miejsce przekłucia.

Innym sposobem zapobiegania infekcji jest dokładne oczyszczenie płatka ucha po przekłuciu. Zapobiegnie to zakażeniu bakteriami i nie dopuści do zakażenia miejsca przekłucia. Należy również unikać zaciskania końcówek kolczyków. Wreszcie, ważne jest, aby spać na czystej poszewce na poduszkę, aby uniknąć wprowadzenia bakterii. Jeśli podejrzewasz u siebie infekcję, jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Lekarz może przepisać antybiotyki, aby pomóc w wyleczeniu infekcji.

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących postępowania po przekłuciu. Nieprzestrzeganie wskazówek może zwiększyć ryzyko infekcji. Ważne jest, aby unikać dotykania miejsca przekłucia po zabiegu, ponieważ dotykanie miejsca przekłucia naraża je na kontakt z bakteriami i zwiększa ryzyko infekcji.

Jeśli podejrzewasz infekcję po przekłuciu ucha, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Maść z antybiotykiem może pomóc przy zakażeniu. Należy również czyścić miejsce przekłucia przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli infekcja jest poważna, możesz zastosować maść nawilżającą.

Ryzyko infekcji jest niewielkie, jeśli odpowiednio dbasz o piercing. Należy również unikać noszenia zbyt ciasnych lub zbyt luźnych opasek na kolczyki. Sprawią one, że będzie on niewygodny i spowodują podrażnienia.

Poziom bólu

Poziom bólu po przekłuciu ucha różni się w zależności od osoby. Osoby z grubszą chrząstką lub grubszymi płatami mogą odczuwać większy ból. Istnieją sposoby na zminimalizowanie bólu. Należy przekłuwać uszy tylko wtedy, gdy jest się gotowym na podjęcie ryzyka.

Po przekłuciu ucha możesz odczuwać ostry ból, ale ból ten zazwyczaj szybko mija. Następnie ostry ból zostanie zastąpiony tępym bólem. Ten ból jest często opisywany jako pulsujące uczucie i ustępuje w ciągu kilku godzin. Może również wystąpić pewne krwawienie.

Poziom bólu po przekłuciu ucha różni się w zależności od rodzaju przekłucia. Przekłuwanie płatka ucha to przekłuwanie tkanki miękkiej, natomiast przekłuwanie spirali to bardziej zwarty obszar chrząstki.

Podczas gdy poziom bólu po przekłuciu ucha jest dość niski, może się okazać, że spanie na boku przez kilka dni jest niewygodne. Ważne jest, aby nie nosić uszu przez trzy do czterech tygodni, aby gojenie przebiegało prawidłowo, a także aby nie nosić słuchawek przez co najmniej miesiąc.

Poziom bólu po przekłuciu ucha różni się w zależności od rodzaju przekłucia i miejsca przekłucia. Ogólnie rzecz biorąc, przekłucie płata jest mniej bolesne niż przekłucie chrząstki, ale poziom bólu jest bardzo zróżnicowany.

Piercing spiralny jest najmniej bolesnym piercingiem chrząstki. Jest to umiarkowany poziom bólu, wahający się od pięciu do sześciu w dziesięciopunktowej skali. Pełne zagojenie się spirali trwa od trzech do sześciu miesięcy. W zależności od liczby umieszczonych spirali, poziom bólu może być wyższy niż w przypadku innych przekłuć chrząstki.

Wykonanie przekłucia w domu

Jeśli chcesz wykonać przekłucie ucha w domu, jest kilka środków ostrożności, o których powinnaś pamiętać. Po pierwsze, zawsze należy dokładnie umyć ręce i założyć rękawiczki. Należy również wyczyścić miejsce przekłucia alkoholem lub 70-procentowym alkoholem izopropylowym. Po czyszczeniu należy pozostawić uszy do całkowitego wyschnięcia. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do otworu.

Powinieneś również sprawdzić sterylność swojego piercera. Upewnij się, że używa on sterylnych narzędzi do sterylizacji tego obszaru. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z usług profesjonalnego piercera, dzięki czemu unikniesz infekcji. Jeśli nie jesteś pewien jakości konkretnego piercer, użyj stron ratingowych, aby znaleźć jeden, który ma dobre recenzje. Należy również wybrać piercer, który oferuje różne biżuterii i stylów.

Jeśli jesteś zdenerwowany o bólu, wziąć łagodny środek przeciwbólowy przed procedurą. Użyj również lodu, aby znieczulić obszar ucha. Pamiętaj o odpowiednim oczyszczeniu ucha po zabiegu, aby zapobiec infekcji. Sterylna igła może zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych przez krew.

Dobrym pomysłem jest zmiana kolczyków po sześciu tygodniach. Dzięki temu kolczyk szybciej się zagoi. Ważne jest również, aby codziennie czyścić to miejsce przez około sześć tygodni. Możesz użyć soli morskiej do celów czyszczenia. Po tym czasie możesz włożyć swoje nowe kolczyki.

Po wybraniu kolczyków ważne jest, aby dobrze oczyścić to miejsce. Powinnaś wybrać kolczyki, które są cienkie i spiczaste. Kolczyki o spiczastym lub sztangowym kształcie najlepiej wyglądają na świeżo przekłutych uszach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *