Czym smarować bolące ucho – informacje

Czym smarować bolące ucho – informacje

Oliwa z oliwek może pomóc w smarowaniu obolałej wkładki usznej i poluzowaniu woskowiny. Jednakże, oliwa z oliwek może również uszkodzić barierę ochronną skóry. Zamiast tego używaj emolientu do pielęgnacji suchej skóry przy wejściu do kanału słuchowego i wokół uszu. Emolienty zawierają rafinowany olej z ropy naftowej lub olej słonecznikowy, który zmiękcza woskowinę uszną. Produkty te nie powinny zawierać wody, która może jeszcze bardziej pogorszyć stan zapalny.

Stosowanie oliwy z oliwek

Chociaż działanie oliwy z oliwek na woskowinę uszną nie jest dobrze zbadane, możesz spróbować jej, aby złagodzić ból. Nałóż ją do chorego ucha i odczekaj kilka minut. Uważaj, aby oliwa z oliwek nie kapała z ucha. Jeśli ból nie ustępuje, skontaktuj się z lekarzem. Podczas wizyty lekarze mogą użyć zakrzywionego instrumentu zwanego kiretą, aby usunąć woskowinę. Mogą również wykonać delikatne mikrosysanie. Należy jednak pamiętać, że samodzielne leczenie za pomocą oliwy z oliwek również może doprowadzić do nagromadzenia się woskowiny.

Stosowanie oliwy z oliwek do smarowania ucha jest skutecznym środkiem na ból ucha, ale nie należy jej stosować w przypadku pękniętej błony bębenkowej. Ogólnie rzecz biorąc, można użyć buteleczki z kroplomierzem zawierającej dwie do trzech kropli oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Oliwa powinna być ciepła do temperatury skóry. Aby zastosować go do ucha, należy położyć się na boku z uszkodzonym uchem skierowanym do góry. Delikatnie pociągnij zewnętrzną część ucha do tyłu i do góry. Włóż dwie do trzech kropli olejku do otworu i wmasuj go w skórę. Utrzymuj tę pozycję przez około pięć do 10 minut. Jeśli to konieczne, wytrzyj dodatkowy olej po tym czasie. W razie potrzeby powtórz proces na drugim uchu.

Stosowanie octu jabłkowego

Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne i jest przydatnym środkiem na infekcję ucha. Zawiera on kwas octowy, który zabija bakterie. Był stosowany w leczeniu wszy, brodawek i grzybicy paznokci. Może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i tłuszczu w organizmie, a także chronić przed niektórymi nowotworami. Jednak przed zastosowaniem octu jabłkowego na ucho należy skonsultować się z lekarzem.

Ocet jabłkowy jest podstawą gospodarstwa domowego, która ma wiele zastosowań. Może być stosowany do poprawy trawienia, wzmocnienia układu odpornościowego, odkażania wanny, a nawet usuwania bakterii i zarazków z owoców. Może być również stosowany jako naturalny smar do suchej skóry oraz do zabijania pcheł i kleszczy. Chociaż wiele korzyści dla zdrowia zostało udowodnionych, wiele osób przysięga na jego zdolność do leczenia infekcji ucha.

Stosowanie olejku z drzewa herbacianego

Stosowanie olejku z drzewa herbacianego do smarowania bolącego ucha może pomóc uniknąć bólu i obrzęku związanego z bolącym uchem. Jednak to remedium powinno być stosowane z ostrożnością. Może on podrażnić wrażliwe tkanki w uchu, dlatego zawsze należy go najpierw rozcieńczyć olejem nośnym.

Innym naturalnym środkiem, który warto wypróbować, jest zastosowanie okładu z cebuli na chore ucho. Nie tylko zapewni ona komfort i wspomoże krążenie, ale ma również właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Po ostygnięciu okładu, należy wlać sok z cebuli do chorego ucha.

Olejek z drzewa herbacianego może podrażniać skórę, jeśli jest stosowany bezpośrednio, dlatego upewnij się, że rozcieńczysz go przed zastosowaniem. Nie należy stosować go do ucha, jeśli masz pękniętą błonę bębenkową. Jeśli ból nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem.

Używanie poduszki grzewczej

Poduszki grzewcze mogą być dobrym sposobem na posmarowanie obolałego lub bolącego ucha. Można je również stosować w celu złagodzenia bólu i stanu zapalnego. Przy prawidłowym użyciu, poduszka grzewcza zmniejszy ból i stan zapalny bez spalania tkanki. Należy jednak upewnić się, że używasz jej tylko na obszarze dotkniętym chorobą i nigdy nie pozostawiaj jej na zbyt długo. Należy zacząć od przyłożenia jej za uchem i stopniowo przesuwać ją do przodu.

Przyłożenie poduszki grzewczej do bolącego ucha przyniesie tymczasową ulgę w bólu i sprawi, że do chorego miejsca dotrze więcej krwi. Należy jednak uważać, aby nie przykładać zbyt dużej ilości ciepła do ucha, gdyż grozi to jego poparzeniem. Aby uniknąć oparzeń, zawsze sprawdzaj temperaturę podkładki grzewczej przed jej zastosowaniem. Nie używaj jej jednorazowo dłużej niż 20 minut. Nie należy również umieszczać poduszki grzewczej bezpośrednio na skórze i nigdy nie spać z nią na uchu.

Stosowanie kropli z nadtlenkiem wodoru

Krople z nadtlenkiem wodoru to łatwy i skuteczny sposób na posmarowanie bolącego lub zainfekowanego ucha. Jednak powinny być one stosowane wyłącznie pod okiem pracownika służby zdrowia. Poinstruuje Cię on, jak prawidłowo stosować roztwór i jak długo go używać. Może on również zażyczyć sobie, abyś odwiedził go ponownie po zakończeniu leczenia. Nie zaleca się go również osobom z nawracającymi infekcjami ucha, otworami w błonie bębenkowej lub po wcześniejszej operacji ucha.

Roztwory nadtlenku wodoru są również pomocne w zapobieganiu gromadzenia się woskowiny w uchu. Niewielka ilość roztworu w kroplomierzu umieszczona w kanale słuchowym może pomóc zmniejszyć ilość woskowiny i wydłużyć czas potrzebny na jej ręczne usunięcie. Roztwory nadtlenku wodoru są również skuteczne w leczeniu infekcji ucha zewnętrznego. Jeśli podejrzewasz infekcję ucha, koniecznie udaj się do lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *