Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Przed poddaniem się operacji przeszczepu włosów, ważne jest przygotowanie organizmu do zabiegu. Nie musisz przestrzegać żadnych specjalnych zasad, ale utrzymanie dobrego stanu zdrowia jest ważną częścią przygotowania do przeszczepu włosów. Zwiększy to twoje szanse na udany przeszczep włosów i zmniejszy poziom stresu.

Przygotowanie do przeszczepu włosów

Przygotowanie do operacji przeszczepu włosów może być bardzo ważne, aby zapewnić sukces. Chirurg wykona kilka testów i ocen, aby określić, które przeszczepy włosów będą najlepiej umieszczone. Lekarz omówi również z pacjentem planowane wyniki. Konsultacja ta jest okazją do zadania wszelkich pytań i poczynienia niezbędnych przygotowań przed zabiegiem.

Przed zabiegiem pacjenci powinni upewnić się, że ich leki są aktualne. Nie powinni przyjmować żadnych suplementów ani leków rozrzedzających krew, gdyż może to spowodować nadmierne krwawienie podczas zabiegu. Ponadto, pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce. Może to spowodować wyschnięcie przeszczepu i jego uszkodzenie.

Ponadto, pacjenci muszą ujawnić ostatnie problemy zdrowotne. Chirurg będzie musiał również sprawdzić ich krew pod kątem HIV i WZW C. Procedura trwa zazwyczaj jeden dzień i nie jest wymagana hospitalizacja. Niektórzy pacjenci mogą wymagać kilku sesji. W celu zminimalizowania bólu podczas zabiegu zastosowane zostanie znieczulenie miejscowe.

Pacjenci muszą również przestrzegać prawidłowych zasad opieki po zabiegu. Mycie obszaru dawcy i przeszczepionych przeszczepów jest niezbędne. Pacjent musi chronić przeszczepione przeszczepy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i innych elementów środowiska przez pierwsze trzy dni po zabiegu. Chirurg wyznaczy pacjentowi wizytę kontrolną dzień lub dwa po zabiegu.

Wybór odpowiedniej kliniki ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu. Przed zabiegiem pacjent musi przeprowadzić badania, aby wybrać najlepszego dostawcę. Czas spędzony na badaniach opłaci się w dłuższej perspektywie. Pacjenci mogą to zrobić online lub dzwoniąc do klinik. Renomowane kliniki dostarczą referencje od poprzednich pacjentów.

Przygotowanie do przeszczepu włosów wymaga starannego planowania. Pacjenci powinni unikać spożywania alkoholu i stosowania leków przeciwzakrzepowych przed zabiegiem. Powinni również unikać stosowania niektórych produktów chemicznych lub nakładania ich na skórę głowy. Powinni również poinformować lekarza o wszelkich chorobach lub lekach, które mogą wpłynąć na zdolność do poddania się operacji przeszczepu włosów.

Pacjenci powinni nosić wygodne ubrania. Mężczyźni po przeszczepie włosów powinni unikać golenia brody lub wąsów. Włosy męskie mogą być również przeszczepiane od przodu. Pacjenci powinni unikać noszenia obcisłych ubrań, ponieważ na czas zabiegu będą leżeć. Pacjent powinien również zwrócić uwagę na wybór obszaru dawczego z przodu głowy.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów pacjenci powinni unikać golenia obszaru biorczego przez dwa miesiące. Przez miesiąc powinni również wykonywać ćwiczenia skóry głowy. Ćwiczenia te pomagają rozluźnić mięśnie skóry głowy i sprzyjają lepszemu krążeniu krwi. Są one również zalecane w celu zmniejszenia bólu i obrzęku. Mogą one również pomóc w procesie rekonwalescencji poprzez zmniejszenie ryzyka infekcji.

Pacjenci powinni nosić wygodne ubrania i umyć włosy przed zabiegiem. Powinni unikać alkoholu i palenia papierosów na tydzień przed zabiegiem. Na koniec powinni zjeść posiłek przed zabiegiem. Należy również unikać picia napojów zawierających kofeinę.

Unikanie leków

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów, ważne jest, aby omówić wszystkie leki, które możesz brać z chirurgiem. On lub ona będzie prawdopodobnie zalecić unikanie rozcieńczalników krwi i innych podobnych leków przed zabiegiem. Twój chirurg doradzi Ci konkretne rodzaje leków, które powinieneś zatrzymać i które powinieneś zachować. Ponadto należy poinformować chirurga o wszelkich przyjmowanych suplementach i witaminach, w tym o tych o działaniu przeczyszczającym.

Przed przeszczepem włosów należy zaprzestać przyjmowania niektórych witamin i suplementów, w tym witaminy B i witaminy E. Witaminy te mogą powodować nadmierne krwawienie lub inne powikłania, dlatego należy ich unikać przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Po tym czasie można wznowić przyjmowanie tych suplementów. Dodatkowo należy unikać przyjmowania aspiryny, ibuprofenu i leków przeciwbólowych. Chociaż leki te mogą być przyjmowane do dnia zabiegu, najlepiej poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach.

Przez tydzień przed zabiegiem należy unikać alkoholu, kofeiny i innych leków. Wpływają one na krążenie krwi i mogą zakłócić działanie znieczulenia. Odradza się również palenie papierosów, ponieważ zwęża ono naczynia krwionośne i ogranicza ilość tlenu i składników odżywczych, które docierają do mieszków włosowych.

Minoksydyl i inne leki na odrost włosów są również bezpieczne dla zabiegu, ale pacjenci muszą omówić swoje schorzenia z lekarzem przed zabiegiem. Finasteryd i Propecia można kontynuować jak zwykle, ale minoksydyl i Rogaine należy odstawić na dzień przed zabiegiem. Po wygojeniu się po zabiegu można wznowić przyjmowanie regularnych leków.

Istnieją również pewne suplementy, które można przyjmować przed zabiegiem, aby zwiększyć wzrost nowych włosów. Ważne jest, aby omówić swoją decyzję z lekarzem, ale jeśli jesteś zdrowy i nie masz żadnych niedoborów żywieniowych, może nie być konieczne przyjmowanie żadnych suplementów. Oprócz nich, nadal będziesz musiał przyjmować leki przepisane przez chirurga. Leki te są niezbędne dla Twojego powrotu do zdrowia, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem omówić z lekarzem wszelkie przyjmowane przez Ciebie suplementy.

Oprócz zaprzestania palenia i picia alkoholu, należy również unikać ekspozycji na słońce przez tydzień przed zabiegiem. Kolejną rzeczą, którą powinnaś zrobić jest zaprzestanie farbowania włosów na co najmniej trzy dni przed zabiegiem. W ten sposób skóra głowy nie będzie poplamiona barwnikiem. Upewnij się również, że codziennie przed zabiegiem wykonujesz peeling skóry głowy.

Unikanie suplementów

Istnieją pewne suplementy, których należy unikać przyjmowania przed poddaniem się przeszczepowi włosów. Mogą one zwiększyć ryzyko krwawienia podczas zabiegu, dlatego należy ich unikać przez tydzień przed zabiegiem. Niektóre suplementy mogą również wpływać na ciśnienie krwi i zmniejszać działanie innych leków stosowanych podczas przeszczepu włosów.

Jednym z najlepszych suplementów, które należy przyjmować, jest witamina D. Ta witamina może pomóc ci szybciej się zagoić. Jedz dietę bogatą w witaminę D jak ryby i jajka. Powinieneś również starać się unikać oparzeń słonecznych. Przyjmowanie witaminy D pomoże również Twoim włosom szybciej odrastać po przeszczepie. Możesz również stosować cynk jako podstawowy suplement.

Witamina A jest również niezbędna. Ta witamina pomaga wszystkim komórkom rosnąć. Odgrywa również rolę w produkcji sebum, które utrzymuje nawilżenie skóry głowy. Niedobór tej witaminy może powodować suchą, swędzącą skórę głowy i wypadanie włosów. Pokarmy o wysokiej zawartości witaminy A to między innymi wątroba wołowa, jarmuż, szpinak i zimowy kabaczek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *