Nici do podnoszenia brwi

Nici do podnoszenia brwi

Podczas pierwszej konsultacji, lekarz omówi Twoje cele i szczegółowo wyjaśni procedurę. On lub ona będzie również rozważyć swój wiek, rodzaj skóry i obszarów docelowych przed rozpoczęciem procedury. Należy również pamiętać, aby zapytać lekarza o wszelkie specjalne wymagania dotyczące zabiegu. Na przykład, należy unikać palenia i picia alkoholu przez tydzień przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko i ułatwić gojenie.

Nici PDO

Podnoszenie brwi za pomocą nici PDO jest minimalnie inwazyjną procedurą zaprojektowaną w celu skorygowania zwiotczałych brwi i przywrócenia młodego wyglądu twarzy. Zabieg jest szybki, ma minimalny czas przestoju i nie pozostawia widocznych blizn. Wyszkolony lekarz medycyny estetycznej oceni dotknięty obszar i stworzy indywidualny plan leczenia. Podczas zabiegu zostanie podane znieczulenie miejscowe, a nici PDO zostaną umieszczone pod skórą i przymocowane za pomocą szwów. Po umieszczeniu ich na miejscu można rozpocząć proces liftingu.

Lifting nićmi PDO może być również stosowany do korekty nierównej pigmentacji na twarzy. Procedura ta jest również skuteczna w zmniejszaniu chudych rysów twarzy oraz korygowaniu zmarszczek i linii. Nici PDO mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy w górnej części twarzy. Nici PDO mogą być również stosowane do innych części ciała, w tym szyi, ud i dokręcania ramion.

Czas rekonwalescencji po liftingu nićmi PDO wynosi około dwóch tygodni. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu należy liczyć się z bólem i dyskomfortem. Po powrocie do zdrowia można jednak wrócić do normalnej aktywności. W tym czasie należy unikać schylania się, napinania mięśni i noszenia makijażu. Należy również ograniczyć kontakt z obszarem zabiegowym do pierwszych kilku dni po zabiegu.

W tym zabiegu wykorzystuje się cienkie nici polidioksanonowe (PDO), które zostały zatwierdzone przez FDA ze względu na ich bezpieczeństwo. Nici te są umieszczane w brwi i pomagają podnieść brwi. Z czasem nici rozpuszczają się, pozostawiając po sobie gładszy, bardziej młodzieńczy wygląd.

Silhouette InstaLift

Zabieg zakładania nici do podnoszenia brwi za pomocą Silhouette InstaLift został zaprojektowany tak, aby był bezbolesny i wykorzystuje biodegradowalne nici, które repozycjonują zwiotczałą tkankę. Nici składają się z PLGA (poliglikolid/l-laktyd), który ma długą historię jako szew biodegradowalny. Zabieg jest bezpieczny i trwa około 30 minut.

Zabieg przeznaczony jest dla osób młodszych, u których występują wczesne oznaki starzenia. Nie jest zalecany dla osób, które mają nadmiernie luźną skórę lub poważne zwiotczenie twarzy. Okres rekonwalescencji trwa na ogół jeden dzień i zalecana jest lekka aktywność. W zależności od wieku pacjenta, może on być w stanie wznowić normalną aktywność po dwóch do trzech tygodni. Pacjenci muszą również przestrzegać łagodnej diety i unikać nadmiernych ruchów twarzy.

Dzięki temu zabiegowi uzyskasz naturalnie wyglądający lifting, który utrzyma się do dwóch lat. Może jednak utrzymywać się dłużej w zależności od nawyków pielęgnacyjnych i ogólnego stanu zdrowia. Pacjenci zaczynają widzieć rezultaty InstaLift niemal natychmiast. Po umieszczeniu nici dr Tarbet wywiera na skórę delikatny nacisk w górę. Zabezpiecza to tkankę nieco wyżej niż kość, stymulując wzrost kolagenu.

Silhouette InstaLift to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, w którym do podniesienia zwiotczałych tkanek twarzy wykorzystuje się bio-medyczne nici ko-polimerowe. Nici są biokompatybilne i wchłanialne, co czyni je bezpieczną i skuteczną alternatywą dla operacji liftingu twarzy.

Nova Threads

Zabieg Nova Threads do podnoszenia brwi jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje nici do podnoszenia brwi. Nici są wprowadzane pod skórę za pomocą małego instrumentu. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut. Po jego zakończeniu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć. Z zabiegiem tym wiąże się jednak pewne ryzyko.

Chociaż procedura Nova Threads może być stosowana niemal w każdym miejscu na twarzy i szyi, jest najbardziej skuteczna na szyi i linii żuchwy. Procedura działa również skutecznie na innych obszarach ciała, w tym na piersiach, pośladkach i górnej części ramion. Nici są biokompatybilne i rozpuszczą się w ciągu 4 do 6 miesięcy. W zależności od obszaru zabiegowego, można spodziewać się dramatycznych rezultatów. Ponadto zabieg ten może być bardzo przystępny cenowo.

Chociaż istnieją pewne zagrożenia związane z tą procedurą, większość efektów ubocznych ustępuje w ciągu pierwszych 48 godzin. W niektórych przypadkach jednak, siniaki, obrzęk i infekcja są powszechne. Pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do pracy w ciągu kilku tygodni. Rezultaty powinny być widoczne zaraz po zabiegu, choć niektórym może zająć tygodnie lub miesiące, aby zobaczyć całkowitą poprawę.

Pacjenci, którzy chcą wyglądać młodziej, mogą rozważyć ten zabieg. Chociaż procedura Nova Threads nie jest bolesna, pacjenci mogą doświadczyć zasinienia i zaczerwienienia. Może również wystąpić lekka opuchlizna i tkliwość. Jest to tylko tymczasowe i nie powinno przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Czas rekonwalescencji

W zależności od rodzaju wykonanego zabiegu podnoszenia nici, czas rekonwalescencji może wynosić zaledwie jeden dzień lub nawet tydzień. Po zabiegu pacjentom zaleca się unikanie nadmiernego ruchu i agresywnego swędzenia. Pacjenci mogą również odczuwać pewien dyskomfort, w tym siniaki, przez około 24 godziny po zabiegu. Nie powinni wykonywać energicznych ćwiczeń przez co najmniej tydzień i powinni brać Tylenol, aby złagodzić ból.

Osoby, które rozważają podniesienie nici powinny porozmawiać z chirurgiem plastycznym w celu określenia najlepszego przebiegu leczenia dla ich indywidualnych potrzeb. Powinny unikać palenia i alkoholu, które mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Powinny również unikać produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepożądane krwawienie. Leki rozrzedzające krew, takie jak Ibuprofen, Naproxen i Naprogesic są również odradzane po liftingu nici.

Chociaż czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici brwi jest krótki, nadal ważne jest, aby unikać uciążliwych czynności przez kilka dni po zabiegu. W tym czasie możesz czuć się dziwnie w swoim nowym wyglądzie. W tym okresie pozostań obok pacjenta jak najwięcej, aby pomóc mu czuć się komfortowo. Pozytywne uczucia pomogą przyspieszyć czas rekonwalescencji.

Po liftingu nićmi pacjenci powinni unikać ciągnięcia twarzy lub schylania się w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Powinni również unikać używania środków do mycia twarzy przez 12 godzin. Ponadto powinni spać na plecach, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia obrzęku. Ważne jest również, aby unikać zabiegów stomatologicznych przez dwa tygodnie po liftingu nici.

Koszt

Niezależnie od tego, czy rozważasz nici do podnoszenia brwi dla swoich starzejących się oczu, czy po prostu chcesz poprawić swój wygląd, procedury podnoszenia nici mogą być doskonałym wyborem. Istnieje wiele korzyści do procedur podnoszenia nici i koszt jest stosunkowo przystępne w porównaniu z innymi chirurgii kosmetycznej. Jednak procedura ta nie jest odpowiednia dla wszystkich. Chociaż procedura jest bezpieczna, należy wybrać lekarza z certyfikatem zarządu, który przeprowadził procedurę. Co więcej, rezultaty liftingu nićmi są tymczasowe. Należy być przygotowanym na wizyty kontrolne co sześć do ośmiu miesięcy.

Liftingi nićmi polegają na podnoszeniu zwiotczałej skóry za pomocą nici. Krótsze nici podnoszą brwi i redukują marszczącą się skórę, natomiast dłuższe podnoszą fałdy nosowo-wargowe i kości policzkowe. W niektórych przypadkach pacjent może również uzyskać lifting linii żuchwy lub szyi dzięki zastosowaniu tej procedury. Wielu pacjentów uważa, że zabieg ten jest dobrym wyborem dla poprawy ich wyglądu.

Koszt zabiegów liftingu nićmi zależy od złożoności procedury, leczonego obszaru oraz rodzaju użytych nici. Jakość nici ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego rezultatu, więc im lepsza jakość nici, tym niższa będzie cena. Wielu ekspertów radzi jednak pacjentom, aby nie poddawali się zbyt wielu liftingom nićmi w krótkim czasie.

Zabieg podnoszenia nici może kosztować od 1500 do 4500 dolarów. Zależy to od leczonego obszaru, doświadczenia chirurga i zakresu zabiegu. Należy wiedzieć, że jeśli nie jesteś zadowolony z wyników, zawsze można usunąć nici. Jednak usunięcie nici powinno być wykonane tylko wtedy, gdy obawiasz się poważnych przyczyn medycznych lub infekcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *