Powiększanie ust własnym tłuszczem – poznaj zalety naturalnego wypełniacza

Powiększanie ust własnym tłuszczem – poznaj zalety naturalnego wypełniacza

Zabieg powiększania ust dodaje objętości zbyt wąskim i małym ustom, poprawiając ogólną aparycję twarzy. Jeśli marzysz o wyjątkowo naturalnym efekcie, rozważ lipofilling ust, czyli wypełnianie własną tkanką tłuszczową. Wyjaśniamy, na czyn dokładnie polega ten zabieg.

Na czym polega powiększanie ust własnym tłuszczem?

Powiększanie ust tkanką tłuszczową to tzw. zabieg autologiczny, czyli z użyciem materiału pochodzącego z własnego organizmu. Chirurg pobiera odpowiednią ilość tłuszczu z jednego obszaru ciała (zwykle z brzucha), oczyszcza go i wstrzykuje w usta. Sam proces ostrzykiwania przypomina do złudzenia zabieg kwasem hialuronowym, natomiast pierwszy etap zabiegu to liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej, która wymaga znieczulenia i wiąże się z kilkudniową rekonwalescencją. Powiększanie ust własnym tłuszczem jest więc zabiegiem bardziej inwazyjnym.

Kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z wszelkich używek, w tym z palenia tytoniu. Odstaw leki rozrzedzające krew, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko powstawania siniaków. Unikaj środków przeciwbólowych, takich jak aspiryna oraz suplementów diety, takich jak multiwitaminy i tran. Decydując się na powiększanie ust własną tkanką tłuszczową, musisz przygotować się na to, że zabieg będzie wymagał znieczulenia miejscowego, a nawet ogólnego (ze względu na konieczność wykonania liposukcji).

Pierwszy etap powiększania ust, jak wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, polega na wykonaniu liposukcji jedną z dwóch metod – laserową lub ultradźwiękową. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody odsysania tłuszczu możliwe jest dokładne oddzielenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek oraz sprowadzenie jej do stanu półpłynnego. Tłuszcz w takiej formie charakteryzuje się dużą zawartością żywych komórek i idealnie nadaje się do zabiegu lipotransferu. Po pobraniu odpowiedniej ilości materiału tłuszcz zostaje odwirowany i oczyszczony, a następnie wstrzykuje się go w usta. Cała procedura odsysania i ponownego przeszczepu tłuszczu trwa od kilkudziesięciu minut do około dwóch godzin.

Jakie są zalety przeszczepu tkanki tłuszczowej?

  • Zabieg powiększania ust tkanką tłuszczową  sprawia, że wargi stają się naturalnie pełne i odmłodzone.
  • Tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem – bezpiecznym i skutecznym. Terapia opiera się na zastosowaniu własnej tkanki tłuszczowej, bez dodatku syntetycznych substancji czy implantów. Dzięki zastosowaniu materiału pochodzącego z organizmu pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia przeszczepu, praktycznie nie istnieje.
  • Komórki tłuszczowe charakteryzują się wysoką zawartością czynników wzrostu i komórek macierzystych, które stymulują tkanki do intensywnej przebudowy. Dzięki temu efekty zabiegu są naturalne i długotrwałe.
  • Przeszczep tkanki tłuszczowej do ust utrzymuje się dużo dłużej niż wypełnianie kwasem hialuronowym. Syntetyczny wypełniacz ulega rozkładowi po około 6 miesiącach, tkanka tłuszczowa – nawet po kilku latach.
  • Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.
  • Lipofilling to zabieg, który pozwala na realizację kilku celów estetycznych jednocześnie – podczas jednego zabiegu można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wymodelować usta, zredukować oznaki starzenia. Własna tkanka tłuszczowa może również posłużyć do modelowania sylwetki: powiększenia biustu, podniesienia pośladków.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/  Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *