Wybór nici liftingujących czy kwasu hialuronowego

Wybór nici liftingujących czy kwasu hialuronowego

Jeśli rozważasz liftingi nici lub kwas hialuronowy, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Te wypełniacze mogą trwać w dowolnym miejscu od 18 do 24 miesięcy, choć niektórzy ludzie zgłaszają bardziej długotrwałe wyniki. Wybór najlepszego rodzaju nici liftingujących dla Twojej twarzy jest krytyczny.

PDO thread lifts

PDO thread lifts to niechirurgiczna procedura kosmetyczna, która działa w celu poprawy obwisłej skóry. Używają one małej nici o dużej średnicy, aby delikatnie podnieść i zmienić położenie skóry. Ostatecznie, procedura skutkuje bardziej młodzieńczym wyglądem. Pacjenci często odczuwają widoczne rezultaty w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten może nie działać u każdego.

Nić wykonana jest z termoplastycznego polimeru o nazwie PDO. Proces degradacji polega na przenikaniu płynu do cząsteczki polimeru nici. Płyn ten powoduje rozpad nici i uwolnienie pigmentu. Nić na bazie HA ostatecznie rozpuszcza się po około sześciu do ośmiu miesięcy. Proces ten zaczyna zachodzić, gdy szew ulega dezorganizacji w obwodowych fibrylach.

Liftingi nićmi PDO mogą rozwiązać problem zwiotczałej skóry w wielu obszarach, w tym w dolnej i środkowej części twarzy. Mogą również poprawić wygląd opadających brwi. Mogą nawet poprawić luźną skórę na innych częściach ciała, takich jak szyja.

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Bezoperacyjny lifting twarzy to opcja dla osób, które chcą zachować młody wygląd bez konieczności poddawania się inwazyjnej operacji. Mogą one zaoferować dramatyczne, długotrwałe rezultaty przy niewielkim czasie przestoju i mniejszej liczbie skutków ubocznych. Procedury te stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pacjenci stają się bardziej świadomi swoich opcji kosmetycznych. Zabiegi te wykorzystują wypełniacze kwasu hialuronowego w połączeniu z nićmi PDO.

Podnoszenie nici PDO to niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne, które wykorzystują wypełniacze skórne kwasu hialuronowego i nici PDO do podniesienia tkanki skórnej. Zabiegi te wykonywane są zazwyczaj w dwóch sesjach, oddzielonych od siebie jednym tygodniem. W pierwszej sesji wykorzystuje się nici PDO, natomiast w drugiej wypełniacze kwasu hialuronowego. Wypełniacze te są wstrzykiwane w policzki i usta, aby poprawić ich wygląd.

Początkowym efektem działania nici iniekcyjnych jest natychmiastowe zwiększenie objętości. Tkanka reaguje obrzękiem, a wypełniacz nadal wywiera swoje działanie. Wywołuje również tworzenie składników kolagenu i elastyny. Dodatkowo, umieszczenie szwów z czasem zwiększa objętość tkanki podskórnej. Ta zmiana otaczających struktur prowadzi do korzystnego efektu odmłodzenia, a także podniesienia i konturowania skóry.

Wypełniacze kwasu hialuronowego do liftingu mogą powodować minimalny dyskomfort. U niektórych osób występują zasinienia lub rumień, które mogą być przejściowe. Zabieg jest stosunkowo szybki i może trwać nawet 60 minut. Pacjenci powinni unikać ciężkich ćwiczeń przez około dwa tygodnie po zabiegu. Pacjenci są zachęcani do nie otwierania ust zbyt szeroko podczas jedzenia lub picia przez co najmniej 48 godzin.

PLLA thread lifts

PLLA thread lifts to minimalnie inwazyjne procedury, które mogą być wykonywane na twarzy. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a rezultaty są natychmiastowe. Niektórzy pacjenci doświadczają niewielkich zasinień, obrzęków lub bolesności po zabiegu. Osoby z bliznami keloidowymi, aktywnymi infekcjami skóry lub chorobami autoimmunologicznymi nie powinny poddawać się zabiegowi. Koszt zabiegu to około 1500 do 4500 dolarów.

W badaniu przeprowadzonym na myszach, nici PLLA stymulowały neokolagenezę. Po 14 dniach nić była otoczona przez międzywarstwę tkanki łącznej. Do 30 dnia kapsułka była najgrubsza i wynosiła 94,82 mcm. W 60 dniu kapsułka stała się cieńsza, a w 90 dniu spadła do 89,07 mcm. W tym badaniu nowa nić stymulowała syntezę kolagenu i redukowała zmarszczki o około 20%.

Chociaż lifting nićmi PLLA jest uważany za najbezpieczniejszy zabieg liftingu nićmi, mogą wystąpić powikłania. Pacjenci powinni być świadomi potencjalnych skutków ubocznych i powikłań oraz omówić to z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi. U niektórych pacjentów występuje obrzęk i zasinienie, ale te efekty uboczne zwykle ustępują samoistnie.

Silhouette miękki lifting nicią

Przy podejmowaniu decyzji pomiędzy kwasem hialuronowym a miękkim liftingiem nicią, najważniejszym czynnikiem do rozważenia jest to, czy rezultaty utrzymają się przez długi okres czasu. Podniesienie nici może spowodować bardziej zauważalną poprawę skóry pacjenta. Obydwie procedury są uważane za tymczasowe, ale ta druga daje bardziej długotrwałe rezultaty. Dodatkową zaletą preparatu Sculptra Aesthetic jest to, że po zakończeniu zabiegu nadal stymuluje on produkcję kolagenu.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze jednego z tych dwóch zabiegów, jest metoda podawania. Miękkie nici, takie jak te stosowane przez Silhouette Soft, są dostarczane za pomocą igły. Wadą tego rozwiązania jest to, że mogą one powodować większy obrzęk i zasinienie niż nici PDO.

Miękkie nici stosowane w liftingu nićmi Silhouette Soft są wykonane z resorbowalnego kwasu poli-L-laktycznego, który z czasem rozpuszcza się, aby stymulować produkcję własnego kolagenu przez skórę. Nici te umieszcza się w okolicy policzków i linii włosów, aby napiąć wiotką skórę i poprawić cerę. Są one również przydatne dla pacjentów z bliznami potrądzikowymi. Rezultaty mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy.

W porównaniu z PDO, nici PPLA mogą utrzymywać się przez ponad rok. Nie oznacza to jednak, że lifting nićmi to mini lifting twarzy. Jest to bardzo skuteczna opcja, jeśli szukasz naprężenia skóry, ale nie masz czasu na tradycyjny lifting twarzy. Jest również znacznie bardziej przystępny cenowo niż pełny lifting twarzy i ma krótszy okres rekonwalescencji. Nici

PLLA

Istnieją dwa główne rodzaje nici stosowanych do liftingu i augmentacji: PDO i PLLA. Typ PDO jest częściej stosowany i ma tę zaletę, że jest biokompatybilny. Nici PLLA są stosowane z różnych powodów, w tym do podnoszenia tkanek miękkich i zwiększania objętości. Utrzymują się dłużej niż nici PDO i mogą być lepszym rozwiązaniem dla niektórych obszarów.

Badanie wykazało, że oba typy nici spowodowały wzrost grubości skóry właściwej, ekspresji kolagenu typu III oraz liczby włókien kolagenowych. Ponadto nici new-PCL produkowały wyższy poziom kolagenu typu III i wiązały się z mniejszą ilością komórek zapalnych. Badanie wykazało również poprawę wyglądu zmarszczek w porównaniu z grupą z preimplantowanym PCL.

W większości przypadków lifting nićmi PLLA jest zabiegiem stosunkowo bezbolesnym. Jednakże pacjenci powinni być świadomi, że lifting nićmi PLLA może spowodować niewielkie zasinienie, obrzęk i bolesność po zabiegu. Ponadto, pacjent powinien unikać ciągnięcia, masowania lub złuszczania twarzy przez tydzień po zabiegu.

Nici PCA

W dziedzinie estetyki nowym trendem jest stosowanie nici PCA. Te bioabsorbowalne nici wyzwalają produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Nawet po wchłonięciu nici przez organizm, naturalna synteza białek kontynuuje lifting skóry pacjenta i przywraca jej młodzieńczy wygląd.

W tym badaniu autorzy oceniali skuteczność nici HA-PLLA-PCA u pacjentów z ptozą o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Nici były wprowadzane przez łuk jarzmowy, punkt pretragusowy i linię marionetki. Do badania włączono sześciu pacjentów. Poddali się oni zabiegowi w jednym policzku i drugiemu w drugim. Po zabiegu oceniano skórę pod kątem mikrozmarszczek i tekstury skóry.

Nici PCA są bardziej skuteczne niż nici polidioksanonowe w podnoszeniu skóry. Chociaż nie dają takiego samego poziomu wymiany objętości jak wypełniacze dermalne, mogą być stosowane do wzmocnienia efektów iniekcji Botoxu. Botox, lek blokujący działanie ruchów mięśni, które powodują zmarszczki, może pomóc przywrócić młody wygląd. Zastrzyki Botoxu powinny być jednak wykonywane w odstępach od trzech do czterech miesięcy.

Inną popularną opcją są nici P(LACL)HA. Nici te są biokompatybilne i są bardziej skuteczne w nonsurgicznym liftingu niż nici PDO. Działają one poprzez zwiększenie ilości kolagenu typu 1 i typu 2 oraz kwasu hialuronowego w skórze. Rezultaty są bardziej spójne, a czas rekonwalescencji krótszy. Kolejną zaletą nici PCA jest to, że są resorbowalne i z czasem będą regenerować kolagen.

Nici PLA

Jeśli myślisz o liftingu za pomocą nici, możesz się zastanawiać, czy najlepiej użyć nici PDO czy PLA. Nici te wykonane są z bioabsorbowalnego materiału, który stymuluje syntezę kolagenu. To z kolei pomaga utrzymać efekt liftingu jeszcze długo po usunięciu nici.

Nici są wprowadzane przez niewielkie nacięcia w skórze. Następnie biegną długimi tunelami pod skórą do skóry głowy. Oprócz podnoszenia brwi, stymulują one również angiogenezę, czyli proces, w którym nowe naczynia krwionośne rozgałęziają się od już istniejących. Te naturalne reakcje utrzymują się do sześciu miesięcy i dają naturalny efekt liftingu. Są one również znacznie trwalsze niż większość innych rodzajów szwów.

Zarówno nici PDO, jak i PLA działają w podobny sposób, aby podnieść zwiotczałą skórę. Różnica polega na ich biokompatybilności. Podczas gdy nici PDO można usunąć zaraz po zdjęciu szwów, nici PLA pozostają w skórze przez dwa lata lub dłużej.

Nici Aptos są obecnie w trzeciej generacji i zostały ulepszone dzięki nauce. Nici te zawierają kwas hialuronowy, aby zapewnić pacjentom bardziej spójny lifting i odmłodzenie. Zmniejszają również czas przestojów i zapewniają zwiększone wsparcie dla leczonego obszaru.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *